Vancouver Neresidir?


Kış olimpiyatlarının yapılıdığı Kanadanın Vancouver şehri bu aralar adından sıkça söz ettirmeye başladı. Kış olimpiyatları sayesinde ünlü olan Vancouver şehrini gelin birlikte yakından tanıyalım.

Vancouver şehri Kanada ülkesinin en büyük üçüncü şehri olmakla beraber okyanus kıyısında olması ve etrafının ormanlık olması nedeniyle Kanadanın en güzel şehri olduğundan şüpheniz olmasın. Böylesine güzel bir şehirde her zaman sosyal faaliyetleri yapmak mümkün.

Şehrin ismi George Vancouver tarafından verilmiş. Bu şahış İngiliz Deniz donanması komutanlarından olmakla beraber deniz komutanları arasında öne çıkan isimlerdendir. Şehir önceleri Granville ismiyle bir bıçkıcı şehri olarak kurulmuş zamanla Panama kanalının açılmasıyla şehirdeki ticaret hacmi artmış dünyanın en büyük limanlarından biri bu şehre yapılmıştır.

Şehir adeta spor alanları ile donatılmış kayak, golf, kamping ve hiking sporları için uygun bir ortama sahiptir. Spor alanları Vancouver şehrine sadece 35 dakika uzaklıkta olup oldukça ulaşımı basittir.

Yaşanabilecek şehirler arasında favorilerime girmeyi başaran Vaouver şehrinin nüfusu 611,869. Bu şehirde ulaşım oldukça rahat ve deniz, kara, metro gibi birçok alternatifi mevcut. Ilıman bir iklime sahip olan Vancouver şehrinde öğrenci olmayı yada tatil yapmayı bir düşünün derim..