teknolojik aletlerin olmasaydı hayat nasıl olurdu


Hayatımızda önemli bir yer tutan teknolojik aletler olmasaydı hayat nasıl olurdu. Televizyon, cep telefonu, bilgisayar ve beyaz eşya gibi birçok teknolojik alet hayatımıza büyük kolaylıklar sağlıyor. En basit örneği evimizdeki bulaşık makinesi çok daha az suyla birçok bulaşığı kolayca yıkıyor. Eskiden annelerimiz ellerinde bu bulaşıkları ya çok sıcak suda yada soğuk suyla yıkar büyük zahmetler çekerdi.
teknoloji
Ya cep telefonları bugün hemen hemen herkesin bir cep telefonu var. İstediğimiz anda sevdiklerimizi dışarıda olsalar bile arayıp konuşabiliyoruz. Acil durumlar için önemli bir nimet olan cep telefonu hayatımızda önemli bir yer tutan teknolojik alet.

Şimdi birçok evde bulunan bilgisayarlar 95’li yıllardan sonra evlerimize konuk oldu. Özellikle 2000 yılıyla birçok eve bilgisayar ve internet girerek iletişim daha da güçlendi. Öyle ki artık kahvehaneler yerine sohbetler sanal ortamda yapılıyor. Birçok işimizi ve alışverişimizi internet ortamında yapabiliyoruz.

Eğer teknolojik aletler olmasaydı hayatımız şu şekilde olurdu;

-Acil durumlarda birilerine ulaşmak oldukça güç olurdu.
-Bugün buzdolabında sakladığımız besinleri saklayamazdık israf çok olurdu.
-Arabalar olmasa ulaşım çok güçlükle ve yılın belirli zamanlarında yapılırdı.
-Ticaret yok denecek kadar az miktarda yapılırdı.

Aklıma gelen en önemli maddeler bunlar arkadaşlar ama en önemlisi bu teknolojik aletler olmasaydı çok daha mutlu olurduk.