Kadınlar Neden Evli Erkeklerden Hoşlanır


Bir çok kadın Evli ya da sevgilisi olan erkeklerden daha çok hoşlanıyor. Kadınlar evli erkeklerden hoşlanıyor

Kadınlar sevgilisi ya da evli olan erkeklerden daha çok hoşlanıyor, bir ilişkisi olan erkekler onlara daha fazla çekici geliyor.

ABD’de bulunan Oklahoma Üniversitesi’nde yapılan ankete göre, kadınlar ‘zor veya elde edilmesi imkansız’ erkeklerden daha fazla hoşlanıyor. Uzmanlar buna ‘Angelina Jolie sendromu’ adını verdi.

Erkekler için ise, bir kadının ‘evli ya da bekar’ olması farketmiyor…

Oklahoma Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya yaklaşık 500 kadın katıldı. İki gruba ayrılan kadınlara aynı erkeklerin fotoğrafları verildi. Bir gruba baktıkları fotoğraflardaki erkeklerin evli olduğu, diğerlerine de bekar olduğu söylendi. Araştırmanın sonucuna göre, ortalama bir erkek ‘bekar’ olduğu söylendiğinde kadınların yüzde 60’ı tarafından beğenildi. Ancak bu erkeğin evli olduğu açıklandığında, bu kez kadınların yüzde 90’ı aynı erkeği çekici bulduklarını açıkladı. Uzmanlara göre, kadınların evli erkeklerin peşinde koşmasının nedeni tamamen evrimsel. Buna göre eğer bir erkek bir kadın tarafından ‘seçilmişse’ diğer kadınlar, bu erkekte ‘bir şey’ olduğunu düşünüyor. Bir kadının bir erkeği seçmesi, diğer kadınlardan tarafından ‘Bu erkek bekarlardan daha değerli’ hissi yaratıyor.

Kaynak:Ensonhaber

(3) Comments

  1. admin - Post author

    Açıkcası sizinkisi biraz saplantı olmuş sanırım. O erkek evlenmeden öncede ona ilginiz var mıydı? Öncelikle bunu bilmeliyiz.

  2. Asi kız

    Komşumuzun oğlu 2 sene önce evlendı ve suan oğlu var ve ben onu kıskanıyorum. Ona karşı bırseyler hıssedıyorum galba ona aşık oldum karısının yanına gıtmesını ıstemıyorum. Ve onunla herzaman vakit geçirmek istiyorum. Ben ona aşığım ne yapmalıyım.

  3. cihat

    ben çalışıyordum ve arkadaşın evine geldi beni görünce benim gözlerime dik dik bakmaya başladı bende dik dik baktım ve dilimin dudaklarımın etrafında dolştırıyorum o halen bakıyordu beni gördümü gözllerimme dik dik bakııyor sanki benden birşey istiyor gibi bayan evli acab ne yapmalıyım

Bir Cevap Yazın