Hayat ve Yaşamla ilgili kompozisyon


Dünyaya geldiğimiz ilk andan itibaren hayata başlarız. Doğumdan itibaren insanlar yaşamları boyunca çeşitli durum ve olaylarla karşılaşırlar. Yaşam ve hayat birbirine paralel iki kavramdır. Yaşamsız bir hayat hayatın olmadığı bir yaşam düşünülemez. İnsanlık tarihten bugüne hep birlikte yaşama gereği duymuşlardır. Birlikte yeni şeyleri keşfetme, tehlikelerden korunma ve hayatta kalmanın daha kolay olduğunu farketmişlerdir.

Her toplum bir şekilde hayatta kalarak yaşasada toplumlar arası yaşam kültürü farkı vardır. Toplumdaki bireyler daha önceden belirlenmiş kurallara uyarak hayatlarına devam ederler.  Bu toplum kuralları toplumlara göre farklılık gösterebilir. Öyle ki kimileri kurallarını hiç bozmadan ilk günkü gibi kullanırken bazı toplumlar kurallarına yenilikler getirip ve esneterek daha modern hale getirmişler.

İnsan hayatı bu yaşam kurallarını kolaylaştırmak gereksiz olanları hayatından çıkarmakla mükelleftir. Öyle ki gereksiz kurallar ancak insan hayatını zorlaştırmaktan öteye gitmez. Toplumların birlikte yaşam nedeniyle oluşturdukları kural ve şartları yaşadıkları zaman ve mekâna göre daha modern, daha çağdaş ve esnek şekle getirmeleri kendilerinin rahatlığı ve huzuru için önem teşkil eder.

Hayat ve Yaşamla ilgili kompozisyon yazısı hayat ile ilgili kompozisyon, yaşam ile ilgili kompozisyon, hayat ile ilgili kompozisyonlar, hayatla ilgili kompozisyon, hayat ve yaşamla ilgili kompozisyon, hayatın güzellikleri ile ilgili kompozisyon gibi aramalarda görüntülenir.